Szukaj

Kategorie

Newsletter

Bądź zawsze dobrze poinformowany o ważnych zmianach, nowych produktach lub usługach oraz specjalnych ofertach w naszym sklepie. Zapisz się na darmowy biuletyn już teraz.

Adres email wydaje się błędny. Subskrypcja na adres {0} została anulowana.

Dane firmy

Polwent Sp. z o.o.

Adres

Aleja Wojska Polskiego 83/41

10-290 Olsztyn

Warmińsko-mazurskie

E-mail

Kontakt e-mail: polwent24@icloud.com

Telefon

Infolinia: 510156584

Konto bankowe

PKO Bank Polski: 26 1020 3541 0000 5502 0271 5662

Nasze Dane

NIP: 7393888410

Regon: 365251759

Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

KRS: 0000638866

Hansa Zestaw do czyszcz. komina Tornado

Indeks katalogowy: HA/OZT

Zestaw do czyszczenia komina od dołu
 • Dostępne
 • Czas dostawy: Realizacja do 2-3 dni
 • Dostawa: od 13,50 zł
 • Producent: HANSA
 • Kraj pochodzenia: Polska
 • Waga z opakowaniem [kg]: 2
569,49 zł -15% 484,07 zł / szt. 393,55 zł + 23% VAT

Opis

SPECJALNY ZESTAW DO SAMODZIELNEGO DO SAMODZIELNEGO CZYSZCZENIA KOMINÓW OD DOŁU
 
HANSA "TORNADO"
DOKŁADNIE I SKUTECZNIE

GŁÓWNE CECHY:

 • CZYSZCZENIE KOMINA OD DOŁU  
 • PASUJE DO METALOWYCH I MUROWANYCH KOMINÓW  
 • PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNEJ ŚREDNICY I KSZTAŁCIE  
 • PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNEJ DŁUGOŚCI
 • PASUJE DO WYGIĘTYCH KOMINÓW
 • NIE RYSUJE WEWNĘTRZNYCH ŚCIANEK KOMINA
 • PROSTA OBSŁUGA
 • NYLONOWE WŁOSY O DUŻEJ WYTRZYMAŁOŚCI
 • DUŻA MOC
 • PROSTY MONTAŻ I DEMONTAŻ
 • WIELOKROTNY UŻYTEK

Prezentacja działania zestawu TORNADO

kliknij obrazek poniżej

Ogień domowy, czy to kominek, piecyk, czy też urządzenie do ogrzewania centralnego. Jest wyjątkowym atrybutem domu, który nie tylko dostarcza domowi ciepło i zapewnia przytulną atmosferę, lecz ma w sobie również moc magiczną zespalać oraz wzmacniać relacje między bliźnimi. Tak jak każde inne, urządzenie grzewcze należy odpowiednio obsługiwać, żeby funkcjonowało bezpiecznie i efektywnie, długo i pomyślnie siało swój urok. Dla ludzi i domów najbardziej niebezpieczne są produkty spalania, które się tworzą wewnątrz urządzenia grzewczego - sadza i kreozot. To są szczególnie łatwopalne substancje, których nagromadzenia w kominie mogą spowodować pożar. Substancje te składają się z lepkich cząsteczek. Pod działaniem wysokiej temperatury, wilgoci i ciągu w kominie przyklejają się one do ścianek komina. W ten sposób w kominie powstają i osiadają nagromadzenia (smoła), które nie tylko zmniejszają przepuszczalność komina, ale także stanowią zagrożenie pożarowe. Oprócz tego, z powodu gorszej przepuszczalności komina, zmniejsza się efektywność urządzenia, przyspiesza się jego zużycie.

Dlatego o komin używanego urządzenia grzewczego należy ciągle dbać i periodycznie go czyścić. Obok codziennie używanych środków chemicznych i dodatków do paliwa, należy uciekać się i do mechanicznego czyszczenia komina - usuwania osadów za pomocą szczotki.

 

 

Wyczyścić komin możesz sam
Czyszczenie komina za pomocą szczotki - to zazwyczaj trudna i uciążliwa praca, która wymaga czasu, cierpliwości i wiedzy. Dlatego pomyślnie się tym zajmować przez długi czas mogli tylko profesjonalni kominiarze. Jednak od dzisiaj wyczyścić komin możesz sam. I do tego nie będziesz potrzebował ani szczególnych nawyków, ani mnóstwa środków czyszczących. Stosując obrotowy zestaw do czyszczenia kominów TORNADO, wyczyścisz komin szybko i z przyjemnością. Oprócz tego, zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś zapłacić specjalistom od czyszczenia kominów, a co najważniejsze, będziesz zawsze spokojny co do stanu twojego komina.


Czyszczenie komina od dołu do góry, nie trzeba wchodzić na dach domu
Korzystając z obrotowego zestawu do czyszczenia komina TORNADO nie trzeba wchodzić na dach domu! Nie potrzeba drabiny czy innych środków do pokonania wysokości. Komin dowolnej długości można z łatwością wyczyścić od dołu, po prostu przesuwając szczotkę do komina przez otwór urządzenia grzewczego.
Szczotki i trzonki - z mocnego i giętkiego nylonu
Włosy i trzonki szczotki TORNADO były wykonane z nylonu - szczególnie mocnego, elastycznego i odpornego na odczynniki chemiczne materiału. Włosom szczotki TORNADO nylon nadaje trwałości i odporności, natomiast trzonkom - szczególnej giętkości, która pozwala pokonać wszystkie zakręty i zawsze dotrzeć do wierzchu komina.
 

Za pomocą wiertarki wytwarza się potężna moc czyszcząca
Szczotka TORNADO - obrotowa, która działa po podłączeniu do dowolnej wiertarki elektrycznej. Za pomocą wiertarki obracana szczotka dokonuje od kilkuset do kilku tysięcy (w zależności od wiertarki) obrotów na minutę. Ostrokrawędziste, specjalnie w formie czterokątnych linek skręcone włosy szczotki TORNADO, nakręcone za pomocą ogromnej siły obrotowej wiertarki, usuwają osady dowolnej trwałości rozszczepiając je i zeskrobując.
 

Pasuje do wszystkich rodzajów kominów
Elastyczność nylonu i specjalna forma szczotki TORNADO daje możliwość dostosowania do formy wszystkich rodzajów kominów. Dlatego jest ona odpowiednia do czyszczenia komina dowolnej szerokości i kształtu (okrągłego, owalnego, prostokątnego). Oprócz tego, nylonowa szczotka TORNADO jest lepsza od tradycyjnej metalowej szczotki, ponieważ nie rysuje ścianek komina i jest odpowiednia zarówno do metalowych, jak i do murowanych kominów.

W skład zestawu do czyszczenia komina TORNADO wchodzą:
1. szczotka o nylonowych włosach, o śr. 45cm - 1 szt.
2. giętkie nylonowe trzonki, o długości 100cm - 6 szt.
3. klucz imbusowy - 1 szt.
4. nasada do wiertarki - 1 szt.
5. folia polietylenowa 120cm x 130cm - 1szt.

 

Zobacz także

Nie znaleziono produktów odpowiadających zadanym kryteriom

Koszty dostawy

Zapytaj o produkt